SJ5000X Elite

Kamera e veprimit 4K më e përballueshme.

Rezolucioni i lartë 4K 30 FPS

4K / 24 FPS

fotografi me kohë

Shtyrje kohe

Ekran me prekje 2.0''

Ekrani i ekranit 2.0".

Wifi 2.4 GHz

Wifi 2.4 GHz

3-Stabilizimi i xhiros së aksit

regjistrimi i ciklit

Regjistrimi në qark

Kënd ultra i gjerë

Këndi i gjerë 170°

xhirimi i ngadalësuar

Xhirimi i ngadalësuar

30m i papërshkueshëm nga uji me kuti

30 m i papërshkueshëm nga uji me kasë

uebkamera

Webkamera

4K / 24 FPS

Regjistrim me rezolucion ultra të qartë 4K, detajet janë të dukshme. Ndërsa siguron cilësinë e figurës me definicion të lartë, ajo është e lëmuar dhe nuk ngrin, duke rikthyer çdo moment tronditës.

Kalibrimi i shtrembërimit

SJ5000X Elite ka algoritme të integruara që zbulojnë dhe korrigjojnë automatikisht problemet e shtrembërimit të shkaktuara nga shtrembërimi i lenteve.

Kalibrimi i shtrembërimit

30 metra i papërshkueshëm nga uji me kasë

Me një kasë të papërshkueshme nga uji, kamera mund të shkojë deri në 30 metra nën ujë. Jeni të lirë të bredhni në botën nënujore, duke kapur çdo detaj delikat dhe duke dokumentuar përvojën unike.

30 metra i papërshkueshëm nga uji me kasë

Ekrani i ekranit 2.0″

Ekrani 2.0 inç ju lejon të shikoni me lehtësi albume, të modifikoni foto dhe video dhe të kapni momente të mrekullueshme ndërsa jeni në lëvizje.

Ekrani i ekranit 2.0".

Këndi ultra i gjerë 170°

Kamera SJ5000X Elite mund të kapë sporte emocionuese dhe peizazhe të bukura. Ka një lente me kënd të gjerë që ju jep një përvojë vizuale mahnitëse dhe unike.

Këndi ultra i gjerë 170°

Shtyrje kohe

Ju mund të kapni bukurinë e natyrës me aparatin tuaj. Kjo mund të përfshijë shtigjet e yjeve, lindjen dhe perëndimin e diellit, ose rritjen e bimëve dhe kafshëve.

Shtyrje kohe

3-Gyro Stabilizimi i Aksit

Sistemi i integruar i xhiroskopit të kamerës ndjen dhe kompenson dridhjet e kamerës në kohë reale. Kjo redukton turbullimin dhe lëkundjen e imazhit edhe gjatë sporteve ekstreme dhe dridhjeve të forta.

3-Gyro Stabilizimi i Aksit

Xhirimi i ngadalësuar

Regjistrimi me lëvizje të ngadalta ju lejon të shikoni dhe të shqyrtoni çdo detaj. Kamera nxjerr foto të qarta dhe të qarta me shumë detaje falë regjistrimit të saktë dhe sensorit të imazhit me cilësi të lartë.

Modaliteti i makinës

Aktivizo videon automatike të kamerës dhe regjistrimin e qarkut për ta përdorur atë si regjistrues makine me aksesorët e makinës. Kur makina ndizet, kamera do të ndizet automatikisht dhe do të regjistrojë.

Modaliteti i makinës
Webkamera

Webkamera

Funksioni i kamerës në internet të kamerës ju lejon të ndani momentet tuaja në kohë reale. Ai mundëson kontrollin në distancë nëpërmjet një lidhjeje me valë, duke e bërë më të lehtë kapjen e këndit dhe kohës më të mirë për shkrepjet tuaja.

Kontrolli i aplikacionit

Ju gjithashtu mund të ndani foto dhe video në platforma të ndryshme të mediave sociale. Ndani dhe ndërveproni me miliona fansa të SJCAM në mbarë botën në çdo kohë dhe përcillni bukurinë dhe lumturinë tuaj!

Kontrolli i aplikacionit

Mënyra të shumta për të luajtur

Mund të përdorni kamerën aksionale SJ5000X Elite me aksesorë të ndryshëm për shkrepje. Këta aksesorë përfshijnë shkopinj selfie, trekëmbëshe, rripa gjoksi, rripa koke, rripa dore, kuti rezistente ndaj ujit, filtra lente dhe më shumë.

Mënyra të shumta për të luajtur

Specifikimet

Model

SJ5000X Elite

Formati i fotos

JPG

Modaliteti i videos

Mënyra normale
Regjistrimi në qark
Shtyrje kohe
Modaliteti i makinës
Regjistrim i ngadalshëm
Zbulimi i lëvizjes

Rezolucioni i fotografisë

12MP, 10MP, 8MP, 5MP, 3MP

Regjistrimi standard

4K 24 FPS
2K 30 FPS
1080P 60/30 FPS
720P 120/60 FPS

Wi-Fi

2.4 GHz

Ekrani i pasmë

2.0″

Ekrani i përparmë

/

FOV

170°

Fuqia

3.7v

Kodimi i videos

H.264

Kompensimi i ekspozimit

'+-2,0 ~ +-0,3

Telekomandë

/

Kapaciteti i baterisë

900 mAh

Mikrofoni i jashtëm

Shitet ndaras

Wi-Fi

2.4 GHz

Modaliteti i fotografisë

Qitje e vetme
Të shtënat e vazhdueshme
Qitje me intervale

Balanci i bardhe

Auto/Drita e ditës/Me re/Tungsten/Fluoreshente

Aplikacioni

ZONA SJCAM

Porta USB

Lloji-C

Dimensionet

61 x 34 x 42 mm

Pesha

65 g