SJ8 Pro

Kamera veprimi me kosto efektive

kamera më e mirë për sport

Për të eksploruar botën e mrekullueshme

Çdo moment brilant, i kapur me SJCAM-in më të avancuar deri më tani.

4K/60 fps

4K/60 fps

Kënd ultra i gjerë

Kënd ultra i gjerë

12 MP

12 MP

EIS

EIS

Kompresim pa humbje

USB Type-C

USB Type-C

Bateri 1200 mAh

Bateri 1200 mAh

Ekran me prekje 2.33"

Ekran me prekje 2,33″

2.4 GHz / 5 GHz

2.4 GHz / 5 GHz

Zmadhimi dixhital 8X i përmirësuar

Përmirësuar
Zmadhimi dixhital 8X

30M Rezistencë ndaj ujit

30M Rezistencë ndaj ujit

Telekomandë

Telekomandë

4K / 6 OFPS

Me definicion të lartë 4K dhe shpejtësi të lartë të kuadrove, SJ8 Pro regjistron çdo moment dhe e paraqet atë në cilësi HD. Është një kamerë e shkëlqyer aksioni për regjistrimin e sporteve me ritme të shpejta dhe aktiviteteve në natyrë.

12 MP

Ai rrit qartësinë e fotove tuaja deri në 2x dhe zmadhimi nuk është problem.

duke ju ofruar foto të qarta dhe të detajuara
SJ8 PRO mund të kapë imazhe me ngjyra të gjalla dhe kontrast të shkëlqyer
170° FOV me kënd ultra të gjerë

170°FOV Kënd ultra të gjerë

SJ8 Pro përmban një lente me kënd të gjerë që përshtatet në 170°, duke u ofruar përdoruesve një fushë të madhe shikimi. Ai gjithashtu ka zmadhim dixhital 8x për shkathtësi të shtuar. Qoftë duke shkrepur nga një distancë ose duke regjistruar detaje nga afër, mund ta rregulloni fokusin me një veprim të thjeshtë.

Ekran me prekje 2,33″

SJ8 Pro përmban një ekran të madh me prekje 2,33 inç, duke ofruar një ndërfaqe përdoruesi më intuitive dhe më të drejtpërdrejtë. Mund të shikoni dhe modifikoni lehtësisht fotot dhe videot tuaja. Përgjigja me prekje pa vonesa siguron që nuk do të humbisni asnjë moment kritik. Mund ta manovroni pa mundim kamerën, të rregulloni shpejt cilësimet dhe të kapni momentin.

Ekran i madh me prekje 2.33".

Eksploroni botën nënujore

Kamera me kasë të papërshkueshme nga uji mbështet shkrepjen nënujore deri në 30 m të thella. Kjo e bën atë ideal për regjistrimin e aventurave nënujore, notit dhe aktiviteteve të tjera me bazë uji. Kamera SJ8 Pro është e papërshkueshme nga uji dhe përdoruesit mund ta përdorin atë në shi, borë dhe pluhur.

30m i papërshkueshëm nga uji me kuti

Fotografia është e qëndrueshme dhe pa turbullira

Stabilizuesi optik i xhiroskopit me gjashtë aks i përmirësuar në mënyrë dramatike përmirëson stabilitetin e imazhit. Edhe kur regjistroni gjatë ekzekutimit, mund të merrni video të qëndrueshme dhe të sakta. Çiklizmi malor dhe skijimi në shpat të pjerrëta nuk janë më sfida.

Xhiroskop me gjashtë boshte, stabilizim imazhi
Kamera e veprimit me WiFi të dyfishtë 2.4/5G

WiFi i dyfishtë 2.4/5G

SJ8 Pro mbështet frekuencat e transmetimit wifi 5G dhe 2.4G.

Shpejtësia e transmetimit 5 GHz mund të arrijë 30 Mbps.

Kontrolli i aplikacionit, mbështetja e telekomandës

E pajisur me një telekomandë ore me rrip dore, ajo mund të kontrollojë nga distanca kamerën e veprimit. Katër butonat kontrollojnë përkatësisht regjistrimin, shkrepjen, wifi dhe ndërprerësin e kamerës. Kur nuk mund të kontrolloni butonin e kamerës ose aplikacionin celular, butoni i orës mund t'ju ndihmojë të regjistroni dhe të bëni fotografi.

Kontrolli i aplikacionit, mbështetja e telekomandës

Shtyrje kohe

Kapni momente të mrekullueshme

Fotografia me kalim kohe ju lejon të kapni pamje dinamike mahnitëse, duke i kondensuar orë ose ditë në vetëm disa sekonda. SJ8 Pro është ideal për të bërë video mbresëlënëse me kalim kohe, pavarësisht nëse jeni regjisor profesionist apo amator.

Fotografi me kohë
Kamera e veprimit me lëvizje të ngadaltë

Xhirimi i ngadalësuar

Rijetoni momente të mrekullueshme

Kamera SJ8 Pro regjistron aktivitete në natyrë, sporte dhe aventura në lëvizje të ngadaltë me definicion të lartë për të kapur momente të mrekullueshme. Me aftësinë për të kapur deri në t240 korniza në sekondë, ju mund të rijetoni çdo moment me shumë detaje.

Bateria me kapacitet të lartë 1200 mAh

Kamera e re ka një bateri të fortë që mund të regjistrojë video të mira për rreth 90 minuta. Ky është një përmirësim i jashtëzakonshëm 30% në krahasim me të gjitha modelet e mëparshme SJCAM.

Bateri 1200 mAh me kapacitet të lartë
USB Type-C dhe mikrofon i jashtëm

Lloji-C, mikrofon i jashtëm

Kamera e veprimit SJ8 Pro përdor lidhësin e kthyeshëm USB Type-C, i cili sjell komoditet të madh për përdoruesit. Shpejtësia më e shpejtë e transferimit deri në 40 Mb/s, shumë më e shpejtë se të gjitha modelet e mëparshme. Mund të ngarkojë edhe pajisje të tjera periferike.

Aksesore te ndryshme

Mënyra të shumta për të luajtur

Mund ta përdorni me aksesorë të ndryshëm, të tillë si montime për biçikleta, shkopinj selfie, shufra lëvizëse dhe rripa koke. Ju mund të luani si të doni.

Blej kamera veprimi aksesorë tani.

Aksesore te ndryshme

Specifikimet

Regjistrimi standard

4K 60/50/30/25/24 FPS
4K UItra 30/24 FPS
2,7K 60/50/30/25/24 FPS
1440P 60/50/30/25/24 FPS
1080P 120/60/50/30/25/24 FPS
1080P UItra 60/30 FPS
720 240 FPS

Rezolucioni i fotografisë

12MP, 10MP, 8MP, 5MP, 3MP, 2MP

Modaliteti i videos

Mënyra normale
Shtyrje kohe
Video e ngadaltë
Video+foto
Modaliteti i makinës
Loop video

Modaliteti i fotografisë

Qitje e vetme
Qitje me intervale
Të shtënat e vazhdueshme

Stabilizimi

Xhiroskop me 6 boshte

Zmadhimi dixhital

8 herë

FOV

170º me korrigjim të shtrembërimit

Kompensimi i ekspozimit

'+-2,0 ~ +-0,3

Balanci i bardhe

Auto/Drita e ditës/Me re/Tungsten/
Modaliteti fluoreshent/Nën ujë

Formati i videos

MP4

Kodimi i videos

H.264/H.265

Formati i fotos

JPG

Mikrofoni i integruar

x 2

Mikrofoni i jashtëm

Shitet ndaras

Altoparlant i integruar

x 1

Ekrani i pasmë

Kontrolli me prekje 2,33 inç

Ekrani i përparmë

0,96″

Aplikacioni

ZONA SJCAM

WiFi

2.4/5 GHz

Telekomanda

Shitet ndaras

Porta USB

Lloji-C

Bateria Kapaciteti

1200 mAh

Energjisë

4.56 Wh

Tensioni

3.8 V

Jetëgjatësia e baterisë

70 minuta për regjistrim në 4K/60fps

Dimensionet

62,5 x 41 x 28,8 mm

Pesha

80 g

I papërshkueshëm nga uji

30m i papërshkueshëm nga uji me kuti